Aktualności

Umowa z American Megatrends Inc.


ACTION S.A., producent marki ACTINA, zawarł umowę z American Megatrends Inc. (AMI) – największym na świecie dostawcą rozwiązań firmware BIOS.

Dzięki tej umowie komputery ACTINA będą mogły być wyposażane w unikalny i zaprojektowany wspólnie z inżynierami AMI system diagnostyczny umożliwiający pełną diagnostykę sprzętową już z poziomu BIOS komputera.

Rozwiązania firmware BIOS są standardem w komputerach biznesowych, a wdrożenie tego systemu w komputerach ACTINA umacnia tę markę na pozycji lidera polskich producentów PC.

Komputery ACTINA z powodzeniem konkurują na rynku zamówień publicznych z rozwiązaniami światowych producentów. Dzięki nawiązaniu współpracy z AMI jesteśmy w stanie zaoferować klientom jeszcze bardziej zaawansowane i niezawodne komputery, będąc jednocześnie o krok przed krajowymi producentami. Bardzo istotną cechą naszego rozwiązania jest jego uniwersalność – możemy je zastosować nie tylko w komputerach ACTINA, ale również w serwerach i nowych produktach dla rosnących segmentów rynku, które rozwijamy w ACTION S.A. Mam na myśli m.in. dedykowane urządzenia dla Digital Signage, dla Internetu Rzeczy czy też nawet dla rozwiązań medycznych. – powiedział Maciej Rychta, Kierownik Działu Badań i Rozwoju ACTION S.A.

W pierwszej kolejności wbudowany system diagnostyczny pojawi się w linii komputerów ACTINA SIERRA, uzupełniając szereg pozostałych zabezpieczeń i rozwiązań dla biznesu, ale może być implementowany w dowolnym komputerze marki ACTINA.

Inne aktualności