Aktualności

Actina podsumowuje PGA 2019

25.10.2019

Redaktor

Za nami jedno z największych wydarzeń sportu elektronicznego w Polsce, czyli Poznań Game Arena, którego Actina – marka gamingowa należąca do portfolio ACTION S.A., była oficjalnym partnerem technologicznym.

Zgodnie z informacjami, które płyną od organizatorów, podczas tegorocznej edycji targów elektronicznej rozrywki (18 – 20 października) padł rekord frekwencji. W sumie impreza zgromadziła ponad 79 000 zwiedzających w trakcie trzech dni. Actina również jako partner technologiczny wydarzenia znacząco poszerzyła swoją obecność względem poprzednich lat.

Actina w strefie wystawców i twórców niezależnych

W sumie marka była obecna na ponad 12 stoiskach, na które łącznie dostarczyliśmy prawie 250 jednostek PC z logo Actina. To oznacza, że na naszych komputerach grano ponad 6 500 godzin.

Zwiedzający mogli przetestować nasz sprzęt na dwóch stoiskach własnych. Pierwsze to LG Actina AMD, gdzie poza tymi markami były WD_BLACK, AVERMEDIA, MSI. Dodatkowo na tej strefie można było pograć na ESCAPE FROM TARKOV. Drugie stanowisko to Actina Sferis.pl Gram.pl, na którym można było zobaczyć marki L’Oreal, AMD, Trust oraz BeQuiet!, a także pograć na nowym dziecku producentów FARM51 – Chernobylite. Poza tym, nasze jednostki PC można było przetestować na stoiskach partnerskich, a także scenie głównej targów.

– Mieliśmy również przyjemność wesprzeć naszym sprzętem strefę Indie Games, czyli przestrzeń dla twórców gier niezależnych licznie odwiedzaną przez zwiedzających. Mogli oni sprawdzić swoich sił w nowatorskich tytułach i bezpośrednio przekazać swoje uwagi ich autorom – komentuje Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

Actina wspiera polski esport

PGA to nie tylko targi gamingowe, ale również wiele turniejów esportowych. Actina wraz z partnerami była organizatorami kilku z nich.

PACTit CHALLENGE LADIES – piąta edycja turnieju organizowanego przez organizację esportową Actina PACT. To była trzecia edycja dla kobiet zgodnie ze wspólną strategią Actina i PACT skierowaną na rozwój żeńskiego esportu. Rekordowa pula nagród pieniężnych wynosiła 10 000 zł. W finale turnieju wystąpiły dwie organizacje wspierane przez Actina PACT: team Saiprah i Warriors Team Female.

Zwyciężyła ekipa wojowniczek zdobywając nagrodę 3 500 zł. Drużynie Team Saiprah przypadł czek za zdobycie drugiego miejsca w wysokości 2 000 zł.

ACTINA ROCKETMANIA – turniej z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych drużyn w grę Rocket League, której popularność cały czas rośnie.

Współorganizatorami rozgrywek były dwie organizacje esportowe: Actina PACT i ESEgg – zawodnicy tej drużyny również występują z logo Actina na koszulkach.

Spośród ośmiu drużyn (cztery zaproszone i cztery z eliminacji) zawodnicy ESEgg zdobyli srebrny, a Actina PACT brązowy medal.

ASSETTO CUP – turniej przeznaczony dla widzów zorganizowany przy współpracy z firmą Thrustmaster. Rozgrywki składały się z pięciu wyścigów eliminacyjnych i wielkiego finału. Zwycięzca wygrał profesjonalny zestaw od Thrustmaster.

Dodatkowo, Actina została partnerem oficjalnej reprezentacji Polski i to na jej stoisku odbyła się rywalizacja o dołączenie do Narodowej Drużyny Esportu w Tekken 7 i PES 2020. Stawką w tych meczach była możliwość reprezentowania naszego kraju podczas nadchodzących 11. Esportowych Mistrzostw Świata w Seulu.

PGA w relacjach wiodących stacji telewizyjnych

W sobotę rano wprost ze stoiska Actina odbyła się relacja na żywo dla TVP do programu „Pytanie na śniadanie”. Nasze stoisko i turniej PACTit Challenge Ladies wyjątkowo zainteresował TVN24, które przeprowadziło relację ze stoiska i wywiady z prowadzącymi turniej dla kobiet.

Actina w Poznaniu, Actina PACT dywizja CS:GO w Pradze

Na zakończenie warto dodać, iż kolejna z drużyn wspieranych przez markę Actina, czyli Warriors Team male zwyciężyła w turnieju Light Cup.

– Podczas PGA zabrakło jedynie męskiej drużyny CS:GO Actina PACT, która w tym czasie rywalizowała w Pradze w turnieju międzynarodowym zdobywając w nim ostatecznie srebrny medal – dodaje Marcin Kurzawski, właściciel PACT.

Pozostałe aktualności

24.01.2020

Nowy zawodnik w Actina PACT

Do wspieranej przez markę Actina, organizacji esportowej Actina PACT, dołączył w styczniu Jacek ‘minise’ Jeziak. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Counter Strike w Polsce i na świecie. Dotychczas występował w czołowych organizacjach, m.in. Kinguin, Devils.one czy Arcy, ale również pracował dla światowej organizacji G2. Teraz dołączył do Actina PACT.

23.01.2020

Zebraliśmy ponad ćwierć miliona złotych dla WOŚP!

Podczas 28. Finału WOŚP platforma Ja, Rock zorganizowała 72-godzinny streaming, z którego cały dochód został przeznaczony na cel WOŚP. Komputerów na to wydarzenie użyczyła Actina.

14.01.2020

Actina współpracuje z Mariną „Lova” Krylova

Krylova, dziennikarką esportową, która jako nieliczna z kobiet w Polsce zdecydowała się relacjonować na żywo rozgrywki esportowe emitowane w telewizji dla graczy.

preloader