Ochrona środowiska

Dbałość o ochronę środowiska może się wyrażać na wiele różnych sposobów. ACTINA jako marka komputerów robi to na właściwy sobie – produkując komputery nowoczesne, energooszczędne, bezpieczne dla środowiska i wykorzystując materiały nadające się do powtórnego przetworzenia. Produkujemy sprzęt w oparciu o system zarządzania środowiskiem oraz przy wykorzystaniu wiedzy i wytycznych m.in. programów Energy Star® i EPEAT.

Dbając o zadowolenie i dobro naszych klientów oraz ochronę środowiska firma ACTION S.A., właściciel marki komputerów osobistych  ACTINA, wdrożyła w roku 2005 system zarządzania środowiskiem wg. normy PN-EN ISO 14001 jako element Zintegrowanego Systemu Zarządzania jakością i środowiskiem.

Komputery ACTINA produkowane przez ACTION S.A. spełniają szereg szczegółowych wymagań stawianych normy europejskie i przez programy w których jako producent uczestniczymy. Kluczowe z nich to ISO 14001, ISO 7779, RoHS oraz WEEE oraz Energy Star® i EPEAT.

ACTION S.A. w 2008 roku przyłączyła się do ogólnoświatowego programu ENERGY STAR® oferując całą gamę komputerów ACTINA zgodnych z wymaganiami tego standardu.

ENERGY STAR® jest międzynarodowym programem energooszczędności opracowaną przez Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych. ENERGY STAR® i znak ENERGY STAR® są zarejestrowanym znakami USA. Produkty, które uzyskały oznaczenie ENERGY STAR przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, ponieważ spełniają rygorystyczne wytyczne w zakresie efektywności energetycznej, kreślone przez U.S. EPA i Komisję UE.

EPEAT
(logo EPEAT)

System Electronic Products Environmental Assessment Tool (EPEAT) pomaga klientom wyszukiwać, oceniać, porównywać i wybierać produkty na podstawie ich atrybutów środowiskowych ujętych w ramach standardu IEEE1680. Program obejmuje obecnie komputery PC, laptopy, stacje robocze, „cienkich klientów” oraz monitory komputerowe.
EPEAT ocenia produkty pod kątem ponad 50 kryteriów środowiskowych w różnych dziedzinach: energooszczędność, zarządzanie recyklingiem, opakowanie oraz zgodność z normami korporacyjnymi, konstrukcja ułatwiająca likwidację zużytego produktu, żywotność produktu i przedłużenie cyklu eksploatacji czy też redukcja lub eliminacja materiałów szkodliwych dla środowiska.

ACTION S.A. dołączyła do grona partnerów EPEAT w sierpniu 2009 potwierdzając tym samym przynależność do światowej czołówki producentów komputerów i ugruntowując pozycję lidera w kraju.
Aktualna lista komputerów ACTINA ujętych w programie EPEAT

Przypominamy, że ACTION S.A. będący właścicielem marki ACTINA to jedyna polska firma której pracownicy posiadają certyfikat programu EPEAT™.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami nt. programu EPEAT i programu odbioru opakowań proszę skorzystać z formularza kontaktowego

Raporty zgodne z wytycznymi GRI publikowane przez spółkę znajdują się pod poniższymi adresami:

Instrukcje utylizacji zużytego sprzętu

preloader