O nas

Właścicielem marki Actina jest działająca na rynku od 1991 r. firma ACTION S.A. Centrala Spółki mieści się w Zamieniu pod Warszawą. W portfolio produktów Actina oferowane są produkty serwerowe, komputery oraz produkty sieciowe.

Komputery

Pierwsze komputery marki Actina trafiły do sprzedaży w 2001 roku. Marka została ukierunkowana na sektor zamówień publicznych, do którego dostarczyła blisko 250 tys. komputerów. Ofertę komputerów projektowych uzupełnia szeroka gama propozycji dla rynku SOHO i użytkowników domowych.

Najwyższa jakość

Ideą, która przyświeca nam przy projektowaniu komputerów Actina, jest konstruowanie jednostek o wydajności miarodajnej i widocznej w praktycznych zastosowaniach. Dlatego też komputery te są na etapie produkcji wielokrotnie testowane, odzwierciedlając późniejsze wykorzystanie przez użytkowanie. I tak: zestawy domowe i zestawy dla graczy są testowane z naciskiem na testy 3D. Z kolei testy zestawów biurowych i dla rynku korporacyjnego uwzględniają rzeczywiste zestawy aplikacji, jak np. pakiet Microsoft Office, czy też aplikacje firmy Adobe (Reader, PhotoShop, itp).

Certyfikaty i kompatybilność

Kolejnym kluczowym założeniem konstrukcyjnym dla naszych komputerów jest pozyskiwanie branżowych certyfikatów. W tej dziedzinie marka Actina jest niewątpliwym liderem na polskim rynku. Pierwszy w Polsce certyfikat na zgodność z systemem Windows Vista uzyskany został w grudniu 2006 roku dla komputera z linii ACTINA SIERRA. W 2009 roku komputer z tej linii produktów, ponownie jako pierwszy w kraju, uzyskał certyfikat zgodności Novell „YES CERTIFIED” dla Suse Linux Enterprise Desktop. Natomiast komputery z linii SIERRA i COSTA pozyskały – na kilka miesięcy przed premierą – certyfikat zgodności (WHQL) z systemem Windows 7. W październiku 2014 certyfikat zgodności z systemem Windows 8.1 uzyskała kolejna linia komputerów: Actina Prime.

Aktualnie sprzedawane komputery marki ACTINA są w pełni zgodne z systemem Windows 10.

U podstaw konstrukcji komputerów Actina, oprócz certyfikatów zgodności z systemami operacyjnymi, leżą także ogólnoświatowe standardy ISO 9001, ISO14001, ISO27001 i ISO 28000. Nasze jednostki są także badane pod kątem redukcji emisji hałasu dla urządzeń biurowych zgodnie z normami ISO7779/ISO9296.

Nasze zaangażowanie

Wartością dodaną dla segmentu biznesowego jest stale rozwijane autorskie oprogramowanie do zdalnego i lokalnego zarządzania komputerami w sieci oraz ich zasobami: Actina Data Manager (ADM) i Actina Diagnostic Suite (ADS).

Od 2016 roku marka ACTINA sukcesywnie poszerza i rozbudowuje portfolio komputerów gamingowych oferując komputery dopasowane do wymagań graczy w tym tych najbardziej wymagających. Ponadto aktywnie wspieramy e-sport i drużyny e-sportowe.

Serwery

W 2006 roku firma uruchomiła linię produkcji serwerów Actina Solar, uzupełniając tym samym ofertę komputerów skierowaną do klienta korporacyjnego i ośrodków akademickich. Producent oferuje Klientom szeroką gamę serwerów certyfikowanych do współpracy z Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2016, Suse Linux Enterprise Server oraz RedHat Enterprise Linux. Serwery wspierają również wirtualizację w oparciu o technologię firmy VMware oraz serwer XEN firmy Citrix. Serwery obsługują czterordzeniowe procesory Intel® Xeon®.

Osiągnięcia

W ofercie serwerów Actina Solar znajdują się zarówno rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych. ACTION S.A. jest obecnie największym dostawcą kompleksowych systemów serwerowych w obszarze HPC (High-Performance Computing) dla polskich środowisk naukowych. Na swoim koncie posiada takie prestiżowe wdrożenia jak klaster obliczeniowy dla TASK (Gdańsk), składający się z 336 serwerów, jeden z najszybszych klastrów w regionie Europy Środkowej. W latach 2009 – 2016 ACTION dostarczył blisko 5000 serwerów Actina Solar do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie (CERN).

  • Jako jedni z pierwszych wprowadzamy najnowsze rozwiązania na polski rynek i, przy zachowaniu wysokiej jakości, proponujemy nasze produkty w atrakcyjnych cenach.
  • Posiadamy autoryzowaną sieć serwisową działającą na terenie całego kraju, która dla serwerów Actina Solar świadczy usługi naprawy ON-SITE oraz czasu naprawy 48 godz. w dni robocze.
  • Dla najbardziej wymagających klientów oferujemy zaawansowane opcje gwarancyjne i serwisowe.

Produkty sieciowe

Dzięki połączeniu sił dwóch marek: Actina oraz Pentagram, powstały nowe produkty sygnowane „Actina powered by Pentagram”. Actina zyskała partnera w postaci marki znanej z doskonałej jakości produktów sieciowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Synergia ta pozwoliła na wprowadzenie nowej linii produktów wykorzystującej doświadczenie obu producentów. Oferuje ona rozwiązania sieciowe dla użytkownika domowego, a także małego oraz średniego biura. W portfolio znajdują się: szeroka gama routerów, kart sieciowych i repeaterów. Podnosząc jakość i możliwości technologiczne produktów, udało się utrzymać atrakcyjny poziom cenowy.

preloader