Aktualności

Październikowa aktualizacja dla Windows 10

08.10.2018

Redaktor

była…i nie ma, czyli Microsoft poprawia czego nie przetestował.

Celowo powstrzymywałem się z publikacją informacji o dostępnej październikowej aktualizacji Windows 10 spodziewając się problemów. Wystarczyło kilka dni aby te najważniejsze się pojawiły. Ale po kolei: aktualizacja opisana jako 1809 pojawiła się na serwerach Microsoftu 2 października i 5 dni później została zdjęta. Do szerokiej dystrybucji w postaci poprawki pobieranej z Windows Update nie zdążyła (na szczęście) jeszcze trafić.

Powodem usunięcia są wykryte problemy powodujące podczas aktualizacji usuwanie plików z folderów użytkownika. Chodzi m.in o folder Moje dokumenty. Ponadto zaobserwowano problemy z aktualizacją w systemach ze sterownikiem Intel Audio (tu akurat winny był sam stary sterownik – z nowym problem nie występował). Z własnej obserwacji dostrzegłem problem z aktualizacją np. z Windows 7 gdzie październikowa łatka generowała BlueScreen.

Zatem: najnowszą wersjąWin10 na tę chwilę pozostaje 1803 a o pojawieniu się poprawionego 1809 nie omieszkam powiadomić w oddzielnym newsie. Jednocześnie informuję, że wszystkie nowo produkowane komputery marki ACTINA mają system właśnie w wersji 1803 a 1809 pojawi się po pełnym przetestowaniu.

Pozostałe aktualności

31.03.2020

Kiedy warto kupić lepszą płytę główną?

Budując komputer ma się ograniczony budżet, więc trzeba go dobrze spożytkować. Niestety w naszej kulturze technicznej utarło się, że oszczędności można poczynić na płycie głównej. W tym materiale pokażę Ci, dlaczego jest to zły ruch, szczególnie gdy celuje się w podstawkę z długim wsparciem. Lepsza płyta główna = lepsza przyszłość Tak jak już wspominałem, wybór

30.03.2020

Jak wybrać obudowę komputerową?

Na wybór obudowy komputerowej składa się wiele czynników. W tym materiale pokażę Ci na co warto zwracać uwagę.

23.03.2020

Jak synchronizować podświetlenie RGB na stanowisku? Poradnik.

Synchronizacja podświetlenia RGB jest jednym z najciekawszych efektów, które można uzyskać na stanowisku gracza. Zobacz, jak to zrobić i przygotuj własne show!

preloader