PC Gaming

Komputery gamingowe od Actina tworzone są na podstawie doświadczeń profesjonalnych esportowców, streamerów oraz testerów sprzętu. Dzięki temu kompozycje odpowiadają najróżniejszym potrzebom użytkowników końcowych, od pracy, przez zabawę, po połączenie tych dwóch scenariuszy użytkowania.

Decydując się na jedną z gotowych konfiguracji od Actina możesz być pewien, że zanim ta trafiła do sprzedaży przeszła długą drogę, podczas której wykluczono wszelkie niedociągnięcia. Dzięki temu finalnie otrzymujesz produkt maksymalizujący potencjał swoich podzespołów w cenie, którą chcesz zapłacić.

Jaki powinien być Twój komputer gamingowy?

Obraz komputera dla gracza zmienia się z każdą premierą procesorów i kart graficznych. Dzięki bliskiej współpracy z czołowymi producentami takimi jak AMD znamy potencjał nadchodzących produktów przed ich oficjalnymi premierami.

To ważne, bo dzięki takiej wiedzy jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie gamę gotowych komputerów opartych o najnowsze podzespoły, które będą odpowiednio zbalansowane i skrojone pod Twoje potrzeby.

Jaki procesor w komputerze dla gracza?

Wybór procesora do komputera zależy od Twojego profilu użytkowania. Jeżeli szukasz PC do gier esportowych takich jak CS:GO, czy League of Legends, priorytetem będzie dla Ciebie wysokie taktowanie pojedynczego rdzenia.

Gry esportowe mają często parę ładnych lat na karku i ich silniki nie są dobrze zoptymalizowane pod kątem obsługi wielu rdzeni i wątków. To z tego wynika powyższa preferencja. Zresztą, rzuć okiem na to, jakie konfiguracje znalazły się w Actina Gaming House, a wszystko będzie dla Ciebie jasne.

Przy nastawieniu na równoległe granie i streamowanie dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po procesor z wieloma rdzeniami i wątkami. To pozwoli Ci na uzyskanie najwyżej jakości transmisji, co sprawdzili dla nas streamerzy z grupy KXN, z którymi współpracujemy przy budowaniu komputerów gamingowych.

Jeżeli jesteś graczem celującym w wysokie rozdzielczości i nie zależy Ci tak bardzo na zaciętym współzawodnictwie, przyzwoitym minimum jest posiadanie 6 rdzeni w procesorze, oczywiście z obecnych generacji. Większość najnowszych gier nie ma problemu z dostarczeniem płynności przy takich jednostkach, szczególnie gdy towarzyszy im 12 wątków.

Karta graficzna w komputerze dla gracza

Komputer do gier musi być wyposażony w wydajną kartę graficzną. Na tym podzespole nie warto oszczędzać, bo im droższy akcelerator kupisz, tym później będziesz musiał go wymienić. Wystarczy zapytać o zdanie losowego właściciela GTX 980 Ti.

Oprócz tego nowe karty graficzne dla graczy przynoszą także interesujące technologie, takie jak Ray Tracing od NVIDIA. Śledzenie promieni światła w czasie rzeczywistym i wręcz naukowe podejście do ich odbicia jest następnym krokiem do foto realizmu.

AMD z kolei przygotowało technologię Anti-Lag, która ogranicza czas opóźnienia tak kluczowy w grach esportowych. W telegraficznym skrócie ten efekt osiągany jest przez lepszą synchronizację pracy procesora z kartą graficzną.

Ile RAM w PC do gier?

Przyzwoite minimum ilości RAM dla komputera do gier to 8 GB w dwóch kościach. Większość nowych tytułów nie powinno mieć problemu z płynnym działaniem, choć będziesz musiał ograniczyć ilość aplikacji w tle.

Na szczęście konfiguracje z 16 GB RAM nie są dużo droższe, więc możesz śmiało po nie sięgać i już się o to nie martwić. Dopłata jest w tym przypadku wskazana, bo sięgając po początkowo 8 GB szybko będziesz chciał poszerzyć ten element specyfikacji, co w ogólnym rozrachunku wyjdzie drożej.

Czy taktowanie RAM jest ważne?

Taktowanie RAM jest kluczowe dla wydajności procesorów, szczególnie tych od AMD. Za optymalną wartość uznaje się dziś 3200 MHz, choć z czasem ta będzie się powiększała. W końcu producenci tacy jak ADATA czy HyperX nie stoją w miejscu i z roku na rok podnoszą prędkości swoich kości.

W komputerach od Actina dobieramy pamięci tak, abyś mógł w łatwy sposób wykrzesać z nich pełną moc za sprawą profilu XMP. Wystarczy parę kliknięć w BIOS i Twój komputer odczuwalnie poprawi swoją wydajność. Sprawdzamy też dokładnie płyty główne, by te nie miały z wybranymi pamięciami żadnych sprzętowych konfliktów. W końcu Twoje zadowolenie jest naszym priorytetem.

Dysk SSD to podstawa!

Każdy komputer do gier powinien mieć dysk SSD na system i najczęściej używane aplikacje. W komputerach od Actina nie uświadczysz już rozwiązania opartego jedynie o klasyczny dysk twardy kręcący talerzem.

Jeżeli chodzi o standardy komunikacji dysków SSD, to w większości przypadków nie poczujesz różnicy pomiędzy SATA III a NVMe, chyba że pracujesz na dużych plikach. W związku z tym w komputerach dla graczy często znajdziesz szybkie i wytrzymałe dyski SSD na SATA III od ADATA czy HyperX.

Chłodzenie procesora a podkręcanie

Budując komputer z mocnym procesorem, dbamy też o jego temperatury. W PCtach od Actina znajdziesz wydajne chłodzenia powietrzne lub wodne, dobrane z myślą o stabilnym działaniu i wysoką kulturą pracy całego systemu. Nie stronimy także od tworzenia specjalnych systemów chłodzenia wodnego dla naszych klientów, które obejmują zarówno procesor jak i kartę graficzną, czy sekcję zasilania na płycie głównej.

Wszystkie nasze starania w tym departamencie pozwolą Ci na zwiększenie taktowania swojego procesora i uzyskanie z niego wyższej wydajności. W końcu zależy nam na tym, abyś miał do dyspozycji możliwie najwięcej mocy obliczeniowej.

Jak zasilacz w gamingowym PC?

W komputerach dla graczy od Actina znajdziesz jedynie zasilacze sprawdzonych marek. Nie chcemy ryzykować w żadnym stopniu, więc oferujemy certyfikowane jednostki dla Twojego bezpieczeństwa.

Moce zasilaczy dobieramy pod konkretne połączenia kart graficznych i procesorów, by oba komponenty mogły działać w pełnym obciążeniu przez długi czas. W końcu każdemu z nas zdarza się dłuższa sesja w wyczekiwaną grę.

Obudowa komputera musi być atrakcyjna!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że komputer na pierwszy rzut oka musi Ci spodobać. Nie ograniczamy się więc w stylistyce jedynie do podświetlenia RGB, ale i tworzymy własne adaptacje kolorystyczne komponentów, by te tworzyły jednolitą całość.

Przykłady takiego działania możesz zobaczyć w serii Actina Dedicated, która ma przemalowane chłodzenia, by te pasowały lepiej do motywu przewodniego obudowy.

Oczywiście oprócz aspektów wizualnych ważna jest też dla nas kultura pracy i odpowiednie ofiltrowanie. Bez tego musiałbyś znacznie częściej odkurzać środek swojego PCta, co i tak polecamy robić choć raz w roku.

preloader