Aktualności

Actina wprowadza produkty wykorzystujące nową architekturę serwerową Intel Xeon Processor Scalable


.

Nowe procesory z rodziny Intel Xeon Scalable będą podstawą dla najbardziej bezpiecznych i wydajnych centrów danych. Jest to największy rozwój platformy serwerowej Intela w tej dekadzie. Procesory te tworzą fundament nowoczesnej infrastruktury, dzięki której możliwa jest budowa zaawansowanych rozwiązań począwszy od standardowych aplikacji do kluczowych operacji biznesowych, analizy danych w czasie rzeczywistym i zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji.

Procesory Intel® Xeon® Scalable zostały opracowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowej wydajności przy optymalnym równoważeniu obciążenia i zwiększeniu bezpieczeństwa sprzętowego. Jest to wynikiem znacznych postępów w architekturze I/O, pamięci operacyjnej i pamięci masowej oraz technologii sieciowych.

Nowa architektura procesorów zastąpi linię Intel® Xeon® E5 i E7. Wspomniane układy są bardzo wydajne i charakteryzują się nawet 3,9 razy większą skalowalnością w przypadku obciążeń zwirtualizowanych w porównaniu z systemami sprzed 4 lat, które są dziś często stosowane na rynku. Rodzina Intel® Xeon® Scalable podzielona jest na cztery segmenty pod względem wydajności i oferowanej funkcjonalności. W każdym segmencie istnieje wiele konfiguracji do wyboru, w zależności od potrzeb klientów. Nowe nazwy procesorów symbolizujące stopnie wydajności nawiązują do metali – brązu, srebra, złota i platyny.

Procesory wyposażone będą w nowy zestaw instrukcji Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512) podnoszący dwukrotnie wydajność w wektorowych operacjach zmiennoprzecinkowych.  Dodatkowo takie technologie jak Intel® QuickAssist Technology (Intel® QAT) czy Intel® Volume Management Device (Intel® VMD) zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo nowej platformy. Połączenie tego rozwiązania opartego na procesorach Intel Xeon Scalable i wykorzystujących dyski Intel® Optane™ SSD DC P4800X oraz Intel® SSD DC P4600 wraz z technologią Intel® VMD  ogranicza do minimum przerwy w świadczeniu usługi w trakcie przełączania dysków.

„Dzięki najnowszej platformie Intel® Xeon® Scalable możemy zaoferować klientom jedno z najbardziej zaawansowanym rozwiązań na rynku. Wykorzystanie tych rozwiązań to gwarancja  największej funkcjonalności i  wydajności dla naszych klientów - powiedział Artur Flinta, Product Manager ds. HTC w ACTION.

 

Więcej informacji

Inne aktualności


USB4 na horyzoncie

Za chwilę będzie 3.2 a potem 4.