Aktualności

Październikowa aktualizacja dla Windows 10


była...i nie ma, czyli Microsoft poprawia czego nie przetestował.

Celowo powstrzymywałem się z publikacją informacji o dostępnej październikowej aktualizacji Windows 10 spodziewając się problemów. Wystarczyło kilka dni aby te najważniejsze się pojawiły. Ale po kolei: aktualizacja opisana jako 1809 pojawiła się na serwerach Microsoftu 2 października i 5 dni później zostałą zdjęta. Do szerokiej dystrybucji w postaci poprawki pobieranej z Windows Update nie zdążyła (na szczęście) jeszcze trafić.

Powodem usunięcia są wykryte problemy powodujące podczas aktualizacji usuwanie plików z folderów użytkownika. Chodzi m.in o folder Moje dokumenty. Ponadto zaobserwowano problemy z aktualizacją w systemach ze strownikiem Intel Audio (tu akurat winny był sam stary sterownik - z nowym problem nie występował). Z własnej obeserwacji dostrzegłem problem z aktualizacją np. z Windows 7 gdzie pażdziernikowa łatka generowała BlueScreen.

Zatem: najnowszą wersjąWin10 na tę chwilę pozostaje 1803 a o pojawieniu się poprawionego 1809 nie omieszkam powiadomić w oodzielnnym newsie. Jednocześnie informuję, że wszystkie nowoprodukowane komputery marki ACTINA mają system właśnie w wersji 1803 a 1809 pojawi się po pełnym przetestowaniu.

 

Autor: MR

Inne aktualności


Majowa aktualizacja Win10 coraz bliżej

Pokazujemy co nowego.

Nowe chipsety od AMD w drodze.

Wygląda na to, że Advanced Micro Devices rozpoczęło poważną ofensywę na rynku.