Plenti – wynajem PC w aplikacji

Access economy czyli używanie zamiast posiadania. Na tym opiera się filozofia Plenti – aplikacji mobilnej, oferującej dostęp do najnowszego sprzętu elektronicznego, w tym komputerów Actina.

Aby korzystać ze współczesnej technologii, użytkownik nie musi posiadać wielu gadżetów. Dzięki Plenti możliwe jest wypożyczenie komputera do gier przed dłuższym urlopem, bezlusterkowca na wypad poza miasto czy też uwiecznienia swojej okolicy z powietrza – za pomocą drona.

Działalność Plenti wpisuje się w coraz popularniejszy nurt sharing economy – ekonomii dostępu, w której klient, zamiast stać się właścicielem produktu, płaci za jego tymczasowe użytkowanie. Zmiana nawyków zakupowych i promowanie podejścia eco-friendly wśród Polaków w użytkowaniu technologii są celami założycieli Plenti.

Użytkowanie aplikacji można porównać do procesu zamawiania pizzy z serwisu online. Po wybraniu odpowiedniego produktu zostanie on dostarczony pod wskazany adres, natomiast po zakończeniu okresu wynajmu – odebrany przez kuriera. Dzięki temu użytkownik może korzystać z produktu bez wychodzenia z domu i tylko, gdy jest on rzeczywiście potrzebny.

Plenti działa na razie w Warszawie i okolicach. Niemniej jednak twórcy aplikacji testują nowe rozwiązania i planują ogólnokrajowy zasięg usługi.

preloader