Aktualności

Sprawdzamy stację roboczą za 90 000 zł w Folding@Home

10.04.2020

Redaktor

Actina bierze udział w akcji Folding@Home, przekazując moc obliczeniową stacji roboczej do walki z wirusem.

Folding@Home to inicjatywa, która pozwala udzielać mocy przerobowej swojego komputera do badań naukowych nad wieloma chorobami, w tym nad COVID-19.  

W ramach dołożenia swojej cegiełki do tego działania postanowiliśmy stworzyć stację roboczą, która przez najbliższe tygodnie będzie działała na rzecz wielu medycznych projektów. 

W jej skład weszły dwie karty graficzne PNY NVIDIA Quadro RTX 8000, procesor AMD Threadripper 3990X, płyta główna ASUS ROG Zenith II Extreme Alpha, 128 GB pamięci DDR4 od G.SKILL z serii Trident Z o taktowaniu 3600 MHz oraz autorski system chłodzenia wodnego z blokiem na procesor od EK. 

Koszt tej stacji roboczej wraz z dwoma zasilaczami Antec o mocy 1300 W z certyfikatem Platinum i obudową be quiet! Silent Base 800 oscyluje w okolicach 90 000 zł, więc jest to nie lada gratka dla naukowców. 

previous arrow
next arrow
Slider

Zachęcamy Was też gorąco do udzielania mocy swoich PCtów przy Folding@Home, bo aplikacja pozwala na ustawienie intensywności poboru Waszych zasobów. W związku z tym nawet podczas pracy można ją uruchomić w tle i nie odczuwać jej działania. 

Jeżeli chcecie zbudować sobie mocną stację roboczą zapraszamy do kontaktu na komputery@actina.pl Pomożemy Wam dobrać komponenty do konkretnego zastosowania i zaprojektujemy zestaw komputerowy, który spełni Wasze wymagania. 

Pozostałe aktualności

11.05.2020

Jak gry komputerowe pomagają w samoizolacji? Mamy pierwsze wyniki badań!

Agencja badawcza Try Evidence z naszym wsparciem technologicznym zaprezentowała pierwsze wyniki swoich badań.

17.04.2020

Głosuj na Actinę!

Prawdziwa walka dwóch pecetów!

31.03.2020

Kiedy warto kupić lepszą płytę główną?

Budując komputer ma się ograniczony budżet, więc trzeba go dobrze spożytkować. Niestety w naszej kulturze technicznej utarło się, że oszczędności można poczynić na płycie głównej. W tym materiale pokażę Ci, dlaczego jest to zły ruch, szczególnie gdy celuje się w podstawkę z długim wsparciem. Lepsza płyta główna = lepsza przyszłość Tak jak już wspominałem, wybór

preloader