Aktualności

Sprawdzamy stację roboczą za 90 000 zł w Folding@Home

10.04.2020

Redaktor

Actina bierze udział w akcji Folding@Home, przekazując moc obliczeniową stacji roboczej do walki z wirusem.

Folding@Home to inicjatywa, która pozwala udzielać mocy przerobowej swojego komputera do badań naukowych nad wieloma chorobami, w tym nad COVID-19.  

W ramach dołożenia swojej cegiełki do tego działania postanowiliśmy stworzyć stację roboczą, która przez najbliższe tygodnie będzie działała na rzecz wielu medycznych projektów. 

W jej skład weszły dwie karty graficzne PNY NVIDIA Quadro RTX 8000, procesor AMD Threadripper 3990X, płyta główna ASUS ROG Zenith II Extreme Alpha, 128 GB pamięci DDR4 od G.SKILL z serii Trident Z o taktowaniu 3600 MHz oraz autorski system chłodzenia wodnego z blokiem na procesor od EK. 

Koszt tej stacji roboczej wraz z dwoma zasilaczami Antec o mocy 1300 W z certyfikatem Platinum i obudową be quiet! Silent Base 800 oscyluje w okolicach 90 000 zł, więc jest to nie lada gratka dla naukowców. 

previous arrow
next arrow
Slider

Zachęcamy Was też gorąco do udzielania mocy swoich PCtów przy Folding@Home, bo aplikacja pozwala na ustawienie intensywności poboru Waszych zasobów. W związku z tym nawet podczas pracy można ją uruchomić w tle i nie odczuwać jej działania. 

Jeżeli chcecie zbudować sobie mocną stację roboczą zapraszamy do kontaktu na komputery@actina.pl Pomożemy Wam dobrać komponenty do konkretnego zastosowania i zaprojektujemy zestaw komputerowy, który spełni Wasze wymagania. 

Pozostałe aktualności

31.07.2020

Esport performance coach nowym nabytkiem ACTINA

ACTINA rozpoczyna współpracę z kolejnym ambasadorem. Najnowszym partnerem polskiej marki komputerów gamingowych został Maciej Cypryjański.

28.07.2020

Słuchawki dla graczy XPG PRECOG przetestowane i dostępne w Sferis

Ostatnio redakcja gram.pl wzięła pod lupę słuchawki gamingowe XPG PRECOG, które mają po dwa przetworniki w każdej muszli.

23.07.2020

Komputery Actina wypożyczysz przez aplikacje Plenti

Chcesz pograć w wakacje na wyższych detalach? Pożycz sobie nasz PC przez Plenti.app!

preloader